ליווי הריון

טיפול בקושי פיזי

לעיתים בהריון יכולות להופיע תחושות לא פשוטות ברמה פיזית. בחילות,  הקאות, כאבים שונים (גב, ראש), סימפיזיוליזיס, עייפות, בצקות, לחץ דם גבוה או נמוך. הרשימה ארוכה אך לגבי כל אלה הרבה פעמים אין תשובה בטוחה לרפואה קונבנציונלית.

"אחרי לידה זה יעבור" רגילות לשמוע נשים בהריון מרופאים. העניין הוא שממש לא חייבים לסבול ולחכות חודשים ארוכים עד אחרי לידה כדי להרגיש טוב. יותר מזה היום כבר ישש יותר ויותר מחקרים שבודקים את ההשפעה של מצוקת האם על העובר. 

רפלקסולוגיה זה כלי אפקטיבי ומתאים במיוחד לתקופת ההריון. ניתן להקל על הרבה תופעות פיזיות לא נעימות בהריון.  לקראת הלידה הטיפול הופך משמעותי  עוד יותר מכיוון שהוא מכין ומרכך את אזור האגן, מרפה שרירים וגידים, מגמיש את האזור וממקד את תשומת הלב של הגוף לאזורים אלו. שפת המגע היא שפה של הגוף. 

לשיפור לאורך זמן כדאי להתמיד בסדרה של מפגשים בני שעה. במידה וקיימים ביטוחי בריאות פרטיים, מומלץ לבדוק החזרים שלרוב קיימים באחוזים גבוהים. 

ליווי רגשי

פחדים, חרדות, רגישות, מצבי רוח, התלבטויות וחוסר שקט. כל אלה ועוד  - נפוצים מאוד בהריון. ריבוי בדיקות רפואיות בארץ, אורך החיים שלנו, העובדה שרובינו לא נחשפות ללידה עד שמגיע תורינו ללדת.  כל אלה ועוד סיבות רבות -  מביאות למצב שהריון זה לא תמיד גן של שושנים מבחינה רגשית.

רוב הנשים במצב כזה לא יפנו לפסיכולוג או איש מקצוע אחר ובעצם רוב ההריון יהיו די לבד עם התחושות הללו.

חשוב לי שתדעו שזה לא חייב להיות ככה. תרפיה מוכוונת  לידה (B.O.T.) נולדה בדיוק בשביל לעזור וללוות נשים כשמתעוררים הרגשות הקשים.

בלווי רגשי במהלך ההריון אני משלבת בין B.O.T. לרפלקסולוגיה  לפי הצורך כדי לתמוך בנשים ולגרום להן להרגיש טוב יותר מבחינה נפשית.  להסתכל על הרגשות הקשים, לפרק את המצבים המורכבים כדי ללמוד מהם, להבין מה נכון לאישה (או זוג) במצב הזה. 

קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה פרטני, לזוג אחד. 3 מפגשים באורך של שעתיים.

הקורס תפור לצרכים ורצונות הספציפיים של הזוג ולכן תכנים יכולים להשתנות. בדרך כלל הנושאים המרכזיים  בקורס יהיו : פיזיולוגיה של הלידה,  ארגז כלים ללידה (תנוחות, נשימות, עיסויים, נקודות רפלקסולוגיות וכ'), מתי לנסוע לבית חולים, מה קורה בבית חולים (פרוטוקולים, התערבויות וכ'), התנהלות לאחר לידה וטיפול בתינוק. 

במהלך המפגשים והעברת החומר נסתכל על התסריטים השונים שיכולים להיות בלידה ונבדוק מה  יכול לעזור לכם בכל אחד מהם.

הקורס מתקיים אצלי בקליניקה או אצלכם בבית לבחירתכם. 

בנוסף, יש אפשרות להתייעצות טלפונית במהלך הלידה ללא תשלום נוסף .הקורס מאפשר רכישת ידע וכלים לקראת הלידה, בדיקה מה נכון לכם בתסריטים שונים שיכולים להיות בלידה.