לידה ואחריה

עידוד לידה

טיפולים רפלקסולוגיים (1-3 טיפולים בהתאם למקרה הספציפי) בשילוב טכניקות B.O.T. לעידוד לידה. נעשה כאלטרנטיבה לזירוזים בבית חולים ומאפשרים התחלה טבעית של הלידה עם צירים שהגוף יוצר בעצמו ולכן מותאמים בעוצמתם לאישה ולתינוק שברחם בניגוד לתחליפים מלאכותיים. חשוב לציין שבמידה וידוע כבר במהלך ההריון שבגלל סיבות רפואיות יהיה צורך בהשראת לידה (כמו קרישיות יתר, סכרת  וכ') מומלץ לתכנן את הטיפולים ואת המועד שלהם מראש. 

 הטיפולים לקראת לידה הם מאוד משמעותיים.  עוזרים לאישה להתכונן פיזית ונפשית ללידה, לבחון חסמים רגשיים ללידה אם יש ולהיכנס ללידה רכה יותר. מפחיתים לחץ שעליו נתונות הרבה פעמים נשים שעוברות את התאריך. גם אם בסופו של דבר יהיה צורך בזירוז כימי, הגוף יהיה מוכן יותר וזה מעלה את הסיכוי ללידה קלה יותר לאם והתינוק.

דבר נוסף, יש אפשרות להתייעצות טלפונית ללא תשלום לקראת הלידה ובמהלכה.

ליווי לידה

לווי לידה כולל 3 מפגשים לפני הלידה, לווי לידה ומפגש אחד אחרי הלידה.

לפני הלידה:
נקדיש את המפגשים להכירות ומענה על הצרכים הספציפיים של הזוג.
זה יכול להיות הכנה רגשית, עיבוד חווית לידה קודמת במטרה ללמוד מזה ללידה הבאה או הכנה ללידה מבחינת ידע וכלים.
במהלך לידה:

  • עיסויים וכלים נוספים להקלה על כאבים בצירים.
  • מתן ידע לגבי התהליך והסברים מפורטים לגבי פרוצדורות שעומדות בפנייך.
  • שימוש ברפלקסולוגיה, במידת הצורך, לתמיכה במצבים פיזיים או רגשיים.
  • תמיכה פיזית, נפשית ואינפורמטיבית. מתוך הכרות עם בן הזוג ומה שחשוב להם תוך כדי מתן אינפורמציה מקצועית.

אחרי לידה:
ביקור בית אחרי לידה  לתמיכה בהסתגלות בבית עם התינוק ושיחה על הלידה שהייתה.

לווי לידה נועד להקנות תחושת בטחון, לעזור להגיע ללידה רכה יותר. לפי הסטטיסטיקה הנוכחות של דולה מפחיתה ב-45% סיכוי לקיסרי והתערבויות נוספות.

עיבוד חווית לידה

לידה זה אירוע עוצמתי מאוד, שיכול להיות מטלטל ואינטנסיבי במיוחד. תהליך של עיבוד חווית לידה  נעשה בדרך כלל כשהאישה (או הזוג) מרגישים שמשהו לא מניח להם מהלידה שהייתה. שיש שם משהו לא פתור שממשיך להטריד. אולי היה משהו קשה בחווית הלידה  ממשיכים לסחוב את זה לפעמים גם שנים אחרי.

בתהליך ממוקד ניתן לעבד את חווית הלידה, גם אם התרחשה לפני שנים, להתפנות ולהתמלא באנרגיה להמשך החיים שלנו היום.  עיבוד חווית לידה מאפשר לפרוק את האנרגיה שיכול להיות שנעצרה, משהו משתחרר ויחד עם השחרור הרבה פעמים מגיעות תובנות חדשות לגבי חווית הלידה שהייתה, הבנה איך נכון להתמודד עם סיטואציות דומות בלידה הבאה או בחיים בכלל.

איך זה קורה?

מדובר בתהליך קצר וממוקד של מספר מפגשים בני שעה. במהלך המפגשים אנחנו חוזרים לסיפור הלידה, מפרקים אותו לסצנות שונות. בודקים מה הכי מבקש את תשומת הלב. בעיבוד חווית לידה  בשיטת B.O.T. אנחנו שמים לב למה שקורה  כשחוזרים לחלקים השונים בסיפור הלידה מבחינת רגשות שעולים, מחשבות, אסוציאציות, תחושות גופניות או תנועות גוף. ישנן גם טכניקות נוספות מתחום התרפיה  (כמו קונסטלציה משפחתית וSE) שנעשה בהן שימוש  בהתאם למה שקורה במפגש.

אחרי התהליך משהו ישתנה. סיפור הלידה כבר לא יתפוס את המחשבות כמו קודם, הנושא מפסיק להיות כל כך טעון ורגיש.

ישתנו עוד דברים, רק קשה להגיד מראש מה הם. יש נשים שאצלן אחרי תהליך כזה משהו משתנה ביחסים במשפחה, קשר עם התינוק. נשים אחרות ירגישו שינוי בתחושות גופניות, לפעמים נשים שלא יכלו לחשוב על הריון הבא או לידה הבאה, פתאום לא נרתעות מהאופציה הזאת.